„U” Cluj învinge la Tritenii de Jos la scor de neprezentare

Pe o vreme închisă, dar în fața unei audiențe de peste 750 de oameni, cele două combatante din meciul de la Tritenii de Sus, adică Unirea Triteni și U Cluj au practicat un fotbal spectaculos, care nu de puține ori au ridicat publicul în picioare.

Studenții clujeni au deschis scorul rapid, după doar 7 minute de joc, prin reușita lui Dorin Goga, care a speculat o eroare a apărării „Unirii”.

La pauză, scorul era 1-0 pentru U Cluj, însă la mijlocul reprizei secunde, U Cluj a mărit diferență, prin reușita lui Ionescu.

Tabela a fost închisă prin autogolul lui Potcoavă, în ultimul minut al meciului.

Ca la fiecare meci din acest sezon, suporterii formației clujene și-au însoțit echipa la Tritenii de Jos, contribuind la atmosfera de sărbătoare din tribune.